691 378 895 | 607 727 838
biuro@ekopark-kolaczkowo.pl

Pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia które pozwalają wykorzystać do celów grzewczych energię cieplna z otoczenia. Pompy ciepła nic nie wytwarzają stąd nazywane są pompami ciepła a nie generatorami ciepła.

Pompy ciepła pobierają energię odnawialną (powietrze, grunt) i przekazują ją do budynku, ponosząc jednocześnie temperaturę. Pompy ciepła należą do najtańszych w eksploatacji systemów centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła składa się z:

Wszystkie elementy tworzą hermetycznie zamknięty układ wypełniony substancją do transportu ciepła. Jest to czynnik chłodniczy o bardzo niskiej temperaturze parowania, który dzięki tej właściwości może zamienić się w parę, nawet przy niskiej temperaturze otoczenia.

Polecamy

Pompa ciepła CWU2,5kW

Pompa ciepła PCWU 2,5kW wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym lub wentylacyjnym do produkcji ciepłej wody użytkowej. Powietrze wylotowe z pompy ciepła ma temperaturę o 5-10°C niższą i może być używane do schładzania pomieszczeń w okresie letnim.

Zalety pompy:

Pompa ciepła basenowa WBR-3.8H-B1

Korzystnym ekonomicznie sposobem na ogrzewanie i chłodzenie wody basenowej jest zastosowanie pompy ciepła. Mała różnica temperatury pomiędzy dolnym I górnym źródłem ciepła sprawia, że współczynnik wydajności COP sięga 5,0. Pozwala to zaoszczędzić aż do 80% kosztów w porównaniu z grzałką elektryczną.

Pompy ciepła przeznaczone do ogrzewania wody basenowej standardowo wyposażone są w tytanowy wymiennik ciepła odporny na wodę zawierającą chlor.

Montaż pompy ciepła ograniczony jest do jej zabudowy na wylocie przefiltrowanej wody do basenu kąpielowego.

Jednostka jest łatwa w obsłudze: wystarczy włączyć i ustawić żądaną temperaturę wody w basenie. Pompa ciepła basenowa posiada dodatkowe zabezpieczenia: wyłącznik przepływu przed brakiem cyrkulacji wody basenowej oraz dwa przeciw zamarznięciu. Urządzenie przystosowane jest do zabudowy zewnętrznej. Maksymalna temperaturą ogrzewanej wody wynosi 40°C.